Dette er resultatet fra Umecupen 2018. Se de seneste resultater fra Umecupen 2022 her.

List of registered teams

Club Team name Category
Ankarsvik BK Pojkar 2006
Ankarsvik BK Pojkar 2004
Brunflo FK Svart Pojkar 2006
Brunflo FK Gul Pojkar 2005
Brunflo FK P02-03 Pojkar 2002
Brunflo FK F06-08 Flickor 2006
Brunflo FK Flickor 2004
Clemensnäs IF Flickor 2001-2002
Ersboda SK Pojkar 2008
Ersboda SK Pojkar 2005
Ersboda SK Pojkar 2001
Ersboda SK F03-05 Flickor 2003
Ersmark IK F06 Flickor 2005
FBC Lo Pojkar 2006
FBC Lo Pojkar 2004
FBC Lo Pojkar 2001
Gamla Stan IBK Pojkar 2009-2010
Gamla Stan IBK Svart Pojkar 2008
Gamla Stan IBK Gul Pojkar 2008
Gamla Stan IBK Pojkar 2007
Gamla Stan IBK Pojkar 2006
Gamla Stan IBK Pojkar 2004
Gamla Stan IBK Flickor 2003
Gammelstads IF Pojkar 2006
Granlo BK Pojkar 2001
GUIF P09 Pojkar 2009-2010
GUIF Pojkar 2007
GUIF Tomtebo svart Pojkar 2007
GUIF Pojkar 2005
GUIF Pojkar 2004
GUIF Pojkar 2002
GUIF F08 Flickor 2008
GUIF Flickor 2007
GUIF Flickor 2006
GUIF Flickor 2005
GUIF Vit Flickor 2004
GUIF Svart Flickor 2004
GUIF Svart Flickor 2003
GUIF Vit Flickor 2003
Gullänget-Kroksta IBS vit Pojkar 2004
Gullänget-Kroksta IBS Flickor 2006
Gullänget-Kroksta IBS Flickor 2001-2002
Hissjö SK P08/09 Pojkar 2008
Hissjö SK Flickor 2009-2010
Hissjö SK Flickor 2006
Hissjö SK Flickor 2004
Holmsund City IBC Pojkar 2008
Holmsund City IBC Pojkar 2006
Holmsund City IBC (10) Flickor 2009-2010
Holmsund City IBC 09 Flickor 2009-2010
Holmsund City IBC Flickor 2006
Holmsund City IBC Röd Flickor 2004
Holmsund City IBC Orange Flickor 2004
Höglands AIF Pojkar 2007
Hörnefors IF Pojkar 2005
Hörnefors IF Pojkar 2004
Hörnefors IF Flickor 2009-2010
IBF Dalen Pojkar 2007
IBF Dalen Svart Pojkar 2006
IBF Dalen Vit Pojkar 2006
IBF Dalen Svart Pojkar 2005
IBF Dalen Vit Pojkar 2005
IBF Dalen Pojkar 2004
IBF Dalen Pojkar 2002
IBF Dalen Pojkar 2001
IBF Dalen F-09 Södra Flickor 2009-2010
IBF Dalen Södra Vit Flickor 2008
IBF Dalen Södra Svart Flickor 2008
IBF Dalen Flickor 2008
IBF Dalen Flickor 2006
IBF Dalen Södra Flickor 2006
IBF Dalen Flickor 2001-2002
Ibf Dalen/Vindelns IF Pojkar 2003
IBK Boden IBK Boden Pojkar 2005
IBK Dalen Södra Vit Pojkar 2009-2010
IBK Dalen Södra Svart Pojkar 2009-2010
IBK Härnösand Mörkblå Pojkar 2002
IBK Luleå Pojkar 2006
IBK Luleå Pojkar 2003
IBK Luleå Pojkar 2002
IBK Luleå IBK Luleå Flickor 2003
IBK Sundsvall P03/04 Pojkar 2003
IBS Skellefteå Pojkar 2006
Kiruna AIF 2006 Pojkar 2005
Kiruna AIF Pojkar 2003
Kiruna AIF Pojkar 2001
Luleå SK Pojkar 2007
Luleå SK Flickor 2003
Moälvens IBK Pojkar 2005
Moälvens IBK F03/04 Flickor 2003
Nibacos Karleby Vit Pojkar 2004
Nibacos Karleby Blå Pojkar 2004
Nibacos Kokkola Pojkar 2003
Nibacos Kokkola Flickor 2005
Notvikens IK Pojkar 2003
Nätra IBK Pojkar 2006
Nätra IBK/Moälvens IBK Pojkar 2007
Obbola IK Pojkar 2008
Obbola IK Pojkar 2003
Obbola IK F07-08 Flickor 2008
Röbäcks if Röd Pojkar 2007
Röbäcks if Blå Pojkar 2007
Röbäcks if Pojkar 2006
Röbäcks if Pojkar 2005
Röbäcks if F09 Flickor 2009-2010
Röbäcks if F10 Flickor 2009-2010
Röbäcks if Röd Flickor 2008
Röbäcks if Blå Flickor 2008
Röbäcks if F05/06 Flickor 2005
Röbäcks if Flickor 2004
Röbäcks if /03 Flickor 2001-2002
Salibandyseura Vaasa ry SB Vaasa B2 Pojkar 2001
Salibandyseura Vaasa ry SBVaasa Flickor 2005
Sandåkerns SK Vit Pojkar 2009-2010
Sandåkerns SK Röd Pojkar 2009-2010
Sandåkerns SK P08 Röd Pojkar 2008
Sandåkerns SK Pojkar 2007
Sandåkerns SK LAG 1 Pojkar 2006
Sandåkerns SK Vit Pojkar 2006
Sandåkerns SK Pojkar 2005
Sandåkerns SK Pojkar 2004
Sandåkerns SK Flickor 2007
Sandåkerns SK F03/04 Flickor 2003
Skellefteå IBK Pojkar 2005
Skellefteå IBK Pojkar 2004
Skellefteå IBK Pojkar 2003
Skellefteå IBK Pojkar 2002
Skellefteå IBK F01 Flickor 2001-2002
Skellefteå IBS Pojkar 2007
Skellefteå IBS Pojkar 2001
Spöland Vännäs IF Pojkar 2006
Spöland Vännäs IF Flickor 2006
Sunderby SK Pojkar 2006
Sunderby SK Pojkar 2004
Sunderby SK F04/06 Flickor 2005
Sunderby SK Flickor 2001-2002
Sundsvalls IBF Nord Flickor 2006
Sundsvalls IBF Granloholm Flickor 2005
Svarta Braxen IBF Pojkar 2004
Sävar IK P09 Pojkar 2009-2010
Sävar IK P08 Pojkar 2008
Sävar IK P07 Pojkar 2007
Sävar IK P06 Pojkar 2006
Sävar IK Pojkar 2005
Sävar IK Pojkar 2002
Sävar IK Flickor 2008
Sävar IK Flickor 2007
Sävar IK Sävar IK Flickor 2006
Sävar IK Flickor 2005
Sävar IK F03/04 Flickor 2003
Team ThorenGruppen SK Pojkar 2004
Team ThorenGruppen SK Flickor 2007
Team ThorenGruppen SK Flickor 2003
Tegs SK IBF Pojkar 2007
Timrå IBC Pojkar 2004
Täfteå IK Pojkar 2008
Täfteå IK Pojkar 2007
Täfteå IK Pojkar 2006
Täfteå IK Pojkar 2005
Täfteå IK Pojkar 2004
Täfteå IK Flickor 2008
Täfteå IK Flickor 2001-2002
Umeå City IBF Vit Pojkar 2009-2010
Umeå City IBF Pojkar 2009-2010
Umeå City IBF P09 Blå Pojkar 2009-2010
Umeå City IBF Pojkar 2008
Umeå City IBF Pojkar 2007
Umeå City IBF vit Pojkar 2006
Umeå City IBF BlåNorr Pojkar 2006
Umeå City IBF Blå Pojkar 2006
Umeå City IBF Blå Pojkar 2005
Umeå City IBF Vit Pojkar 2005
Umeå City IBF Pojkar 2004
Umeå City IBF Pojkar 2003
Umeå City IBF Pojkar 2001
Umeå City IBF blå Pojkar 2001
Umeå City IBF Flickor 2009-2010
Umeå City IBF F08/09 Flickor 2008
Umeå City IBF Flickor 2007
Umeå City IBF Flickor 2006
Umeå City IBF Vit Flickor 2005
Umeå City IBF Blå Flickor 2005
Umeå City IBF Flickor 2004
Umeå City IBF Flickor 2003
Öjebyns IBF Blå Pojkar 2005
Öjebyns IBF Vit Pojkar 2005
Öjebyns IBF Pojkar 2004
Örnsköldsviks IBK Pojkar 2006
Örnsköldsviks IBK Pojkar 2003
Örnsköldsviks IBK Pojkar 2002
Örnsköldsviks IBK Flickor 2008
Örnsköldsviks IBK Flickor 2006
Örnsköldsviks IBK Flickor 2003