Senaste resultat

Umecupen 2019 börjar
Slut
5/4
6/4
7/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
07040307 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P06 Slutspel A Final Gullänget-Kroksta ibs 1 - 2 Luleå Sportklubb    
07040407 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Final Gimonäs Umeå IF GUIF 6 - 5 Umeå City IBF Vit    
07040308 sö 07/04 16:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P05 Slutspel A Final Umeå City IBF vit 5 - 0 Guif Vit    
07041607 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Musköten 2 P05 Slutspel B Final Gammelstad if 2 - 3 IBK Boden    
07040208 sö 07/04 16:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P04 Slutspel A Final Nibacos Kokkola 6 - 4 Umeå City IBF Blå    
07041506 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Sjöfruhallen P04 Slutspel B Final IBK Luleå Svart 0 - 0 IBK Luleå Orange    
07040106 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Final Team Thorengruppen SK 1 2 - 5 Umeå City IBF    
07040808 sö 07/04 16:30 sö 07/04 Musköten 1 P03 Slutspel B Final IBK Luleå 4 - 1 FBC LO P03/04    
07040108 sö 07/04 16:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P02 Slutspel A Final IBF Dalen J02 3 - 2 Ibf Dalen    
07040306 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F06 Slutspel A Final Kågedalens AIF 3 - 10 Ersmarks IK    
07041507 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Sjöfruhallen F06 Slutspel B Final Långskatans IF 2 - 1 Holmsund City IBC    
07040207 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F05 Slutspel A Final JäBo IK 2 - 1 IBF Dalen F05    
07040807 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Musköten 1 F05 Slutspel B Final Nibacos Kokkola 4 - 1 Gamla Stan IBK    
07040107 sö 07/04 15:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten F04 Slutspel A Final Oulun Luistinseura OLS 1 - 8 Hissjö Sk    
07040406 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Midgårdshallen F04 Slutspel B Final Umeå City IBF 4 - 2 ÖIBF F04/05    
07040105 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten F02-03 Slutspel A Final IBK Luleå 2 - 3 Team Thoren...pen SK F-03    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
07040206 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F02-03 Slutspel A Bronsmatch Clemensnäs IF 0 - 3 Umeå City IBF    
07040806 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Musköten 1 P03 Slutspel B Semifinal BAIK 3 - 6 FBC LO P03/04    
07041606 sö 07/04 14:30 sö 07/04 Musköten 2 P03 Slutspel B Semifinal IBK Luleå 8 - 0 Team Thoren...pen SK P 04    
07040205 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P04 Slutspel A Semifinal Umeå City IBF Blå 5 - 1 Umeå City IBF Vit    
07040305 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P04 Slutspel A Semifinal SB Vaasa P04 3 - 5 Nibacos Kokkola    
07040405 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Semifinal Gimonäs Umeå IF GUIF 5 - 4 Skellefteå IBS P06 IBS    
07040505 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Vildmannahallen F02-03 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 GUIF F03 2 - 1 Bureå IF    
07040805 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Musköten 1 P05 Slutspel B Semifinal Råneå BK P05/06 2 - 4 Gammelstad if    
07041505 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Sjöfruhallen F06 Slutspel B Semifinal Brunflo FK F06/07 1 - 3 Holmsund City IBC    
07041605 sö 07/04 13:30 sö 07/04 Musköten 2 P05 Slutspel B Semifinal IBK Boden 4 - 2 Timrå IBC    
07040104 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P06 Slutspel A Semifinal Luleå Sportklubb 6 - 4 Sandåkerns SK 2    
07040204 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P02 Slutspel A Semifinal IBF Dalen J02 9 - 1 IBK Härnösand    
07040304 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P02 Slutspel A Semifinal Guif 2 - 4 Ibf Dalen    
07040404 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Semifinal Umeå City IBF Vit 8 - 3 Holmsund city    
07040504 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Vildmannahallen P06 Slutspel A Semifinal Umeå City IBF Blå 1 - 4 Gullänget-Kroksta ibs    
07040804 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Musköten 1 P05 Slutspel A Semifinal Umeå City IBF vit 4 - 0 Öjebyns IBF 2 Blå    
07041504 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Sjöfruhallen F06 Slutspel B Semifinal Långskatans IF 5 - 0 Guif    
07041604 sö 07/04 12:30 sö 07/04 Musköten 2 P05 Slutspel A Semifinal Guif Svart 4 - 5 Guif Vit    
07040103 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten F04 Slutspel A Semifinal GUIF F04 3 - 5 Oulun Luistinseura OLS    
07040203 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F06 Slutspel A Semifinal Ersmarks IK 7 - 1 Moälvens IBK    
07040303 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F06 Slutspel A Semifinal Kågedalens AIF 7 - 3 Umeå City IBF    
07040403 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Midgårdshallen F04 Slutspel B Semifinal ÖIBF F04/05 4 - 1 Team Kalix Innebandy    
07040503 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Vildmannahallen F04 Slutspel A Semifinal Hissjö Sk 7 - 0 Brunflo FK    
07040803 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Musköten 1 F05 Slutspel B Semifinal Gamla Stan IBK 3 - 2 Clemensnäs/Rönnskär    
07041503 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Sjöfruhallen P04 Slutspel B Semifinal IBK Luleå Orange 4 - 2 Täfteå IK    
07041603 sö 07/04 11:30 sö 07/04 Musköten 2 F05 Slutspel B Semifinal Nibacos Kokkola 2 - 0 Spöland Vännäs IF    
07040102 sö 07/04 10:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Semifinal Team Thorengruppen SK 1 2 - 1 Örnsköldsviks IBK    
07040202 sö 07/04 10:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F02-03 Slutspel A Semifinal Team Thoren...pen SK F-03 4 - 3 Umeå City IBF    
07040302 sö 07/04 10:30 sö 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F02-03 Slutspel A Semifinal Clemensnäs IF 1 - 3 IBK Luleå    
07040402 sö 07/04 10:30 sö 07/04 Midgårdshallen F04 Slutspel B Semifinal Umeå City IBF 5 - 3 Sävar IK    
Umeå City IBF Salming Puma Intersport Svenska innebandyförbundet Västerbottens innebandyförbund