List of registered teams

Club Team name Category
Brunflo FK F-08/10 Innebandy Flickor 2009
Brunflo FK Flickor 2006
Dorotea if Pojkar 2004
Ersboda SK Flickor 2007
Ersmarks IK Flickor 2005
Ersmarks IK Flickor 2003-2004
FBC LO Pojkar 2009
FBC LO Pojkar 2006
FBC LO Pojkar 2003
FBC LO Flickor 2008
FBC Nordic 18 st A-kort Pojkar 2005
Gamla stan F0708 Flickor 2008
Gamla Stan IBK Pojkar 2011
Gamla Stan IBK Pojkar 2011
Gamla Stan IBK Pojkar 2009
Gamla Stan IBK Pojkar 2008
Gamla Stan IBK svart Pojkar 2008
Gamla Stan IBK Pojkar 2006
Gamla Stan P07 Pojkar 2007
Gammelstads IF Pojkar 2006
Gammelstads IF Pojkar 2005
Gimonäs Umeå IF Pojkar 2006
Gimonäs Umeå IF GUIF Flickor 2008
Guif Pojkar 2007
GUIF F15 Flickor 2003-2004
GUIF F8 IT/TO Flickor 2011
Gullänget/Kroksta IBS Flickor 2006
GullängetKroksta ibs Pojkar 2006
Gullänget-Kroksta IBS Pojkar 2010
Gullänget-Kroksta IBS Vit Pojkar 2007
Gullänget-Kroksta IBS Blå Pojkar 2007
Hissjö SK Flickor 2006
Holmsund City IBC Flickor 2009
Håsta IBK Pojkar 2008
Hörnefors if Pojkar 2008
Hörnefors if Pojkar 2005
IBF Dalen Pojkar 2011
IBF Dalen . Pojkar 2010
IBF Dalen Pojkar 2009
IBF Dalen Södra svart Pojkar 2009
IBF Dalen Södra vit Pojkar 2009
IBF Dalen Pojkar 2007
IBF Dalen Pojkar 2006
IBF Dalen Pojkar 2005
IBF Dalen Vit Flickor 2009
IBF Dalen Svart Flickor 2009
IBF Dalen södra Flickor 2006
IBF Dalen Flickor 2005
IBF Dalen F06 Flickor 2006
IBF Dalen F11 Flickor 2011
IBK Boden Pojkar 2007
Ibk Boden P05 Pojkar 2005
IBK Härnösand Pojkar 2006
IBK Luleå Pojkar 2008
IBK Luleå Pojkar 2008
IBK Luleå Pojkar 2004
IBK Luleå Pojkar 2003
IBK Luleå Flickor 2006
IBK Luleå Flickor 2003-2004
Jemtland Innebandy Pojkar 2007
Jemtland Innebandy Pojkar 2007
Klockarbergets BK Pojkar 2003
Kågedalens Aif Flickor 2006
LSK Luleå sportklubb Pojkar 2007
Luleå Sk Pojkar 2008
Luleå Sportklubb Pojkar 2006
Luleå Sportklubb Blå Flickor 2007
Luleå Sportklubb Vit Flickor 2007
Luleå Sportklubb Flickor 2003-2004
Moälvens IBK Pojkar 2006
Moälvens IBK Flickor 2009
Moälvens IBK Flickor 2003-2004
Moälvens IBK F07 Flickor 2007
NIBACOS Kokkola Flickor 2005
Nätra IBK /09 Flickor 2008
Nätra IBK Flickor 2007
Nätra IBK Nätra IBK Flickor 2006
Obbola IK Pojkar 2003
Obbola IK F06-08 Flickor 2007
Obbola IK p08 Pojkar 2008
Röbäcks IF Pojkar 2007
Röbäcks IF Flickor 2011
Röbäcks IF Flickor 2010
Röbäcks IF Flickor 2009
Röbäcks IF F05-07 Flickor 2006
Sandåkerns S Flickor 2006
Sastamolo kings Flickor 2005
SB Vaasa Pojkar 2006
SB Vaasa Pojkar 2006
Skellefteå IBK P-10 Pojkar 2010
Skellefteå IBK Röd Pojkar 2009
Skellefteå IBK Svart Pojkar 2009
Skellefteå IBK P-10 Pojkar 2009
Skellefteå IBK Pojkar 2007
Skellefteå IBK Pojkar 2005
Skellefteå IBK Pojkar 2004
Skellefteå IBS Pojkar 2003
Skellefteå IBS P06 Pojkar 2006
Spöland Vännäs Flickor 2007
Sunderby SK Pojkar 2008
Sunderby sportklubb Lag Pojkar 2006
Sundsvall FBC Ungdom Pojkar 2007
Sävar IK Pojkar 2007
Sävar IK Flickor 2005
Team Kalix innebandy Pojkar 2006
Team Kalix innebandy /09 Flickor 2008
Team Kalix innebandy 04-06 Flickor 2003-2004
Team Kalix innebandy 06-04 Flickor 2003-2004
Team Thorengruppen SK Pojkar 2003
Timrå IBC Pojkar 2007
Timrå IBC Pojkar 2004
Täfteå IK Pojkar 2010
Täfteå IK Pojkar 2009
Täfteå IK Pojkar 2008
Täfteå IK Pojkar 2004
Täfteå IK /11 Flickor 2010
Umeå City IBF P12 Blå Pojkar 2011
Umeå City IBF Blå Pojkar 2011
Umeå City IBF Vit Pojkar 2011
Umeå City IBF Blå Pojkar 2009
Umeå City IBF Vit Pojkar 2009
Umeå City IBF P08 Pojkar 2008
Umeå City IBF Blå Pojkar 2007
Umeå City IBF Blå Pojkar 2006
Umeå City IBF Vit Pojkar 2005
Umeå City IBF /06 Pojkar 2005
Umeå City IBF Vit Pojkar 2004
Umeå City IBF Blå Pojkar 2004
Umeå City IBF Vit Pojkar 2003
Umeå City IBF Blå Pojkar 2003
Umeå City IBF Flickor 2011
Umeå City IBF Vit Flickor 2010
Umeå City IBF Blå Flickor 2010
Umeå City IBF Flickor 2008
Umeå City IBF Flickor 2007
Umeå City IBF Flickor 2006
Umeå City IBF Flickor 2005
Umeå City IBF BLÅ Flickor 2005
Umeå City IBF Flickor 2003-2004
Umeå City IBF Flickor 2003-2004
Vattjoms IK /05 Flickor 2003-2004
Wibax IBF Pojkar 2009
Vindelns IF Pojkar 2011
Vindelns IF Pojkar 2010
Vindelns IF Pojkar 2008
Öjebyns IBF Pojkar 2004
Örnsköldsvik IB Pojkar 2007
Örnsköldsvik IBK Pojkar 2006
Örnsköldsvik Innebandy ÖIB Flickor 2005
Örnsköldsviks IB Flickor 2009
Örnsköldsviks IB Flickor 2008
Örnsköldsviks innebandy Pojkar 2009
Örnsköldsviks innebandy Flickor 2003-2004
Örnsköldsviks innebandy ÖIB Flickor 2006
Umeå City IBF Salming Puma Intersport Svenska innebandyförbundet Västerbottens innebandyförbund