Senaste resultat

Umecupen 2022 börjar
Slut
8/4
9/4
10/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
10040207 sön 10/04 15:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P09 Slutspel A Final Umeå City IBF blå 4 - 5 Gamla Stan IBK    
10040406 sön 10/04 14:00 sön 10/04 Midgårdshallen P09 Slutspel B Final Örnsköldsviks innebandy 4 - 3 Umeå City IBF Vit    
10040208 sön 10/04 16:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P08 Slutspel A Final IBK Luleå 5 - 4 Sävar IK    
10040307 sön 10/04 15:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P08 Slutspel B Final Gamla Stan IBK Svart 5 - 2 Sandåkerns SK    
10041805 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Thoren Arena P07 Slutspel A Final IBK Boden 5 - 2 Umeå City IBF    
10040107 sön 10/04 15:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten P07 Slutspel B Final Spölandvännäs 4 - 6 IBF Dalen    
10041806 sön 10/04 14:00 sön 10/04 Thoren Arena P06 Slutspel A Final Sundsvall City IBC Orange 2 - 3 Moälvens IBK    
10040108 sön 10/04 16:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten P06 Slutspel B Final Sandåkerns Sk 1 7 - 3 Sundsvall City IBC Svart    
10040206 sön 10/04 14:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F09 Slutspel A Final Gullänget Kroksta IBS 1 - 5 GUIF    
10040106 sön 10/04 14:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten F09 Slutspel B Final IBF Dalen 1 Svart 4 - 3 Brunflo FK    
10041807 sön 10/04 15:00 sön 10/04 Thoren Arena F08 Slutspel A Final Gamla stan IBK 0 - 4 Skellefteå IBK    
10040306 sön 10/04 14:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F08 Slutspel B Final Sundsvall IBF 1 - 3 Öjebyns IBF Blå    
10041804 sön 10/04 12:00 sön 10/04 Thoren Arena F07 Slutspel A Final Team Thoréngruppen SK 1 1 - 0 Team Thoréngruppen SK 2    
10040504 sön 10/04 12:00 sön 10/04 Vildmannahallen F07 Slutspel B Final Jäbo IK 3 - 2 IBK/LSK Luleå    
10041808 sön 10/04 16:00 sön 10/04 Thoren Arena F05/06 Slutspel A Final Umeå City IBF 2 - 0 Kågedalens AIF    
10040308 sön 10/04 16:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F05/06 Slutspel B Final Sandåkerns sk 1 - 3 IBK/LSK Luleå    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
10040105 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten P06 Slutspel B Semifinal Sandåkerns Sk 1 5 - 1 Gamla Stan IBK    
10040205 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F05/06 Slutspel B Semifinal SKELLEFTEÅ IBS 1 - 4 Sandåkerns sk    
10040305 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F05/06 Slutspel B Semifinal IBF/FC Dalen 3 2 - 4 IBK/LSK Luleå    
10040405 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Semifinal Wibax IBF 1 - 2 Sundsvall City IBC Svart    
10040104 sön 10/04 12:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten F05/06 Slutspel A Semifinal Kågedalens AIF 7 - 2 IBF/FC Dalen 1    
10040204 sön 10/04 12:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P08 Slutspel A Semifinal Luleå SK 3 - 4 IBK Luleå    
10040304 sön 10/04 12:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F05/06 Slutspel A Semifinal IBF/FC Dalen 2 3 - 4 Umeå City IBF    
10040404 sön 10/04 12:00 sön 10/04 Midgårdshallen P08 Slutspel A Semifinal Sävar IK 6 - 1 Obbola IK    
10040103 sön 10/04 11:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten F08 Slutspel A Semifinal Umeå City IBF 2 - 3 Gamla stan IBK    
10040203 sön 10/04 11:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P09 Slutspel A Semifinal Gamla Stan IBK 12 - 1 Luleå SK    
10040303 sön 10/04 11:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P09 Slutspel A Semifinal Umeå City IBF blå 4 - 3 Gammelstads IF    
10040403 sön 10/04 11:00 sön 10/04 Midgårdshallen P08 Slutspel B Semifinal Gamla Stan IBK Svart 5 - 1 IBF Dalen Södra Södra    
10040503 sön 10/04 11:00 sön 10/04 Vildmannahallen P08 Slutspel B Semifinal Sandåkerns SK 5 - 2 Umeå City IBF    
10041803 sön 10/04 11:00 sön 10/04 Thoren Arena F08 Slutspel A Semifinal Öjebyns IBF Vit 3 - 5 Skellefteå IBK    
10040102 sön 10/04 10:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten F08 Slutspel B Semifinal Sundsvall IBF 8 - 3 Team Kalix innebandy /09    
10040202 sön 10/04 10:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P06 Slutspel A Semifinal Sandåkerns Sk 2 2 - 6 Moälvens IBK    
10040302 sön 10/04 10:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P06 Slutspel A Semifinal Gammelstads IF IF 2 - 4 Sundsvall City IBC Orange    
10040402 sön 10/04 10:00 sön 10/04 Midgårdshallen P07 Slutspel B Semifinal Sävar Ik 2 - 5 IBF Dalen    
10040502 sön 10/04 10:00 sön 10/04 Vildmannahallen P07 Slutspel B Semifinal Spölandvännäs 4 - 2 Holmsund City    
10041802 sön 10/04 10:00 sön 10/04 Thoren Arena F08 Slutspel B Semifinal Örnsköldsvik IB 4 - 5 Öjebyns IBF Blå    
10040101 sön 10/04 09:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten P07 Slutspel A Semifinal Tegs SK IBF/Sandåkern SK 4 - 7 Umeå City IBF    
10040201 sön 10/04 09:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F09 Slutspel A Semifinal Team Thorengruppen 4 - 5 Gullänget Kroksta IBS    
10040301 sön 10/04 09:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F09 Slutspel A Semifinal Örnsköldsvik IB 2 - 3 GUIF    
10040401 sön 10/04 09:00 sön 10/04 Midgårdshallen P09 Slutspel B Semifinal Örnsköldsviks innebandy 2 - 1 Obbola IK P09/10    
10040501 sön 10/04 09:00 sön 10/04 Vildmannahallen F09 Slutspel B Semifinal Röbäcks IF F10 3 - 4 Brunflo FK    
10041801 sön 10/04 09:00 sön 10/04 Thoren Arena P07 Slutspel A Semifinal IBK Boden 5 - 0 Team Kalix IBK    
10040100 sön 10/04 08:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vatten F07 Slutspel B Semifinal IBK/LSK Luleå 3 - 2 Röbäcks IF F06/07    
10040200 sön 10/04 08:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F07 Slutspel A Semifinal Team Thoréngruppen SK 2 6 - 1 Sundsvall IBF    
10040300 sön 10/04 08:00 sön 10/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F07 Slutspel B Semifinal Jäbo IK 15 - 2 Obbola IK F06-08    
10040400 sön 10/04 08:00 sön 10/04 Midgårdshallen F09 Slutspel B Semifinal IBF Dalen 1 Svart 6 - 0 Obbola IK /10