List of registered teams

Club Team name Category
BAIK Pojkar 2003
Brunflo FK F06/07 Flickor 2006
Brunflo FK BFK Pojkar 2009 Salming
Brunflo FK Pojkar 2005
Brunflo FK Flickor 2004
Bureå IF Flickor 2002-2003
Clemensnäs/Rönnskär Flickor 2005
Clemensnäs IF Flickor 2002-2003
Ersboda sk Flickor 2007
Ersmarks IK Flickor 2006
FBC Lo P06 Pojkar 2006
FBC Lo P03/04 Pojkar 2003
Gamla Stan Pojkar 2008
Gamla stan IBK Pojkar 2010-2011
Gamla stan IBK Pojkar 2010-2011
Gamla stan IBK Pojkar 2009 Salming
Gamla stan IBK Pojkar 2008
Gamla stan IBK Pojkar 2006
Gamla stan IBK Flickor 2008
Gamla stan IBK Flickor 2005
Gamla Stan P07 Pojkar 2007
Gammelstad if Pojkar 2005
Gammelstads IF Pojkar 2006
Gimonäs Pojkar 2009 Salming
Gimonäs Pojkar 2009 Salming
Gimonäs Umeå IF GUIF Pojkar 2006
Gimonäs Umeå IF Flickor 2008
Gimonäs Umeå IF Flickor 2007
Gimonäs Umeå IF Flickor 2005
GUIF Sofiehem/Ålidhem Pojkar 2008
GUIF Svart Pojkar 2007
GUIF Vit Pojkar 2007
GUIF Vit Pojkar 2005
GUIF Svart Pojkar 2005
GUIF Pojkar 2002
GUIF Flickor 2009
GUIF Flickor 2006
GUIF F03 Flickor 2002-2003
GUIF F04 Flickor 2004
GULLÄNGET KROKSTA IBS Vit Pojkar 2008
GULLÄNGET KROKSTA IBS Blå Pojkar 2008
GULLÄNGET KROKSTA IBS Flickor 2009
Gullänget-Kroksta ibs P07 Pojkar 2007
Gullänget-Kroksta ibs Pojkar 2006
Hammerdals IF PF 08/09 Pojkar 2008
Hissjö Sk Flickor 2009
Hissjö Sk Flickor 2004
Holmsund city Pojkar 2006
Holmsund City IBC Pojkar 2007
Holmsund City IBC Flickor 2006
Holmsund City P 08 Pojkar 2008
Hörnefors IF HIFP06-08 Pojkar 2007
Ibf Dalen Pojkar 2009 Salming
Ibf Dalen Pojkar 2008
Ibf Dalen Pojkar 2002
Ibf Dalen Vit Flickor 2009
Ibf Dalen Svart Flickor 2009
Ibf Dalen Södra Svart Flickor 2009
Ibf Dalen Södra Vit Flickor 2009
Ibf Dalen Flickor 2006
Ibf Dalen Flickor 2006
Ibf Dalen F05 Flickor 2005
IBF Dalen J02 Pojkar 2002
IBF Dalen Södra Pojkar 2009 Salming
IBK Boden Pojkar 2005
IBK Dalen Vit Flickor 2008
IBK Dalen Svart Flickor 2008
IBK Härnösand Pojkar 2002
IBK Luleå /2007 Pojkar 2006
IBK Luleå Orange Pojkar 2004
IBK Luleå Svart Pojkar 2004
IBK Luleå Pojkar 2003
IBK Luleå Pojkar 2002
IBK Luleå Flickor 2002-2003
Jemtland IB Pojkar 2007
Jemtland IB Vit Pojkar 2007
JäBo IK Flickor 2007
JäBo IK Flickor 2005
Kågedalens AIF KAIF Pojkar 2004
Kågedalens AIF Flickor 2006
Kågedalens AIF Flickor 2005
Luleå Sportklubb Pojkar 2007
Luleå Sportklubb Pojkar 2006
Långskatans IF LIF F07/08/09 Flickor 2008
Långskatans IF Flickor 2006
Moälvens IBK Flickor 2006
Moälvens IBK F08 13 stycken Flickor 2008
Nibacos Kokkola Pojkar 2004
Nibacos Kokkola Flickor 2005
Obbola IK Flickor 2010-2011
Obbola IK Flickor 2008
Obbola IK p08 Pojkar 2008
Oulun Luistinseura OLS Flickor 2004
Råneå BK P05/06 Pojkar 2005
Röbäcks IF A Pojkar 2007
Röbäcks IF Pojkar 2007
Röbäcks IF Flickor 2010-2011
Röbäcks IF Flickor 2009
Röbäcks IF Blå Flickor 2008
Röbäcks IF Röd Flickor 2008
Röbäcks IF Flickor 2007
Sandåkerns SK Röd Pojkar 2009 Salming
Sandåkerns SK Vit Pojkar 2009 Salming
Sandåkerns SK 08/09 Pojkar 2008
Sandåkerns SK Pojkar 2008
Sandåkerns SK Pojkar 2007
Sandåkerns SK Pojkar 2006
Sandåkerns SK Pojkar 2006
Sandåkerns SK Pojkar 2004
Sandåkerns SK/Ersboda SK Flickor 2006
SB Vaasa P04 Pojkar 2004
Skellefteå IBK P-10 Röd Pojkar 2009 Salming
Skellefteå IBK Pojkar 2004
Skellefteå IBK Flickor 2008
Skellefteå IBS Pojkar 2007
Skellefteå IBS P06 IBS Pojkar 2006
Spöland/Vännäs och flickor 2008 Flickor 2007
Spöland Vännäs IF Pojkar 2005
Spöland Vännäs IF Flickor 2005
Sunderby SK Pojkar 2008
Sunderby SK Flickor 2005
Sunderbysportklubb Pojkar Pojkar 2007
Sundsvall FBC P08 Öst Svart Pojkar 2008
Sundsvall FBC P08 Öst Vit Pojkar 2008
Sävar IK Pojkar 2010-2011
Sävar IK Pojkar 2009 Salming
Sävar IK P08 Pojkar 2007
Sävar IK Pojkar 2007
Sävar IK P06 Pojkar 2006
Sävar IK Pojkar 2004
Sävar IK Flickor 2008
Sävar IK Innebandy F07 Flickor 2007
Sävar IK Flickor 2004
Team Kalix IBK Pojkar 2006
Team Kalix Innebandy Flickor 2005
Team Kalix Innebandy Flickor 2004
Team Thorengruppen Flickor 2007
Team Thorengruppen SK Pojkar 2003
Team Thorengruppen SK P 04 Pojkar 2003
Team Thorengruppen SK F-03 Flickor 2002-2003
Tegs SK IBF Pojkar 2007
Timrå IBC Pojkar 2005
Täfteå IK Pojkar 2008
Täfteå IK Pojkar 2007
Täfteå IK Pojkar 2004
Umeå City P11 Vit Pojkar 2010-2011
Umeå City Vit Flickor 2005
Umeå City IBF P11 Blå Pojkar 2010-2011
Umeå City IBF P09 Vit Pojkar 2009 Salming
Umeå City IBF Blå Pojkar 2009 Salming
Umeå City IBF 1 Vit Pojkar 2008
Umeå City IBF Pojkar 2007
Umeå City IBF Vit Pojkar 2006
Umeå City IBF Blå Pojkar 2006
Umeå City IBF Blå Pojkar 2005
Umeå City IBF vit Pojkar 2005
Umeå City IBF Blå Pojkar 2004
Umeå City IBF Vit Pojkar 2004
Umeå City IBF Pojkar 2003
Umeå City IBF F10 Blå 1 Flickor 2010-2011
Umeå City IBF F10 Vit Flickor 2010-2011
Umeå City IBF F11 Flickor 2010-2011
Umeå City IBF F10 Blå 2 Flickor 2010-2011
Umeå City IBF City F08/9 Flickor 2008
Umeå City IBF Flickor 2007
Umeå City IBF Flickor 2006
Umeå City IBF F05 Blå Flickor 2005
Umeå City IBF Flickor 2004
Umeå City IBF Flickor 2002-2003
Umeå City IBF P10 Pojkar 2010-2011
Vindeln/Dalen Pojkar 2003
ÖIBF F04/05 Flickor 2004
Öjebyns IBF 1 Vit Pojkar 2005
Öjebyns IBF 2 Blå Pojkar 2005
Öjebyns IBF Pojkar 2004
Örnsköldsvik IB Pojkar 2007
Örnsköldsvik IB Flickor 2009
Örnsköldsvik IBK Pojkar 2006
Örnsköldsviks IB Flickor 2008
Örnsköldsviks IBK Pojkar 2003
Örnsköldsviks innebandy ÖIB Flickor 2006
Umeå City IBF Salming Puma Intersport Svenska innebandyförbundet Västerbottens innebandyförbund