Viimeisiä tuloksia

Umecupen 2019 begins
End
5/4
6/4
7/4

Finals

  Nro Aika Areena Group Lohko Kotijoukkue Result  Vierasjoukkue    
07040307 su 07/04 15:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P06 Slutspel A Loppuottelu Gullänget-Kroksta ibs 1 - 2 Luleå Sportklubb    
07040407 su 07/04 15:30 su 07/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Loppuottelu Gimonäs Umeå IF GUIF 6 - 5 Umeå City IBF Vit    
07040308 su 07/04 16:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P05 Slutspel A Loppuottelu Umeå City IBF vit 5 - 0 Guif Vit    
07041607 su 07/04 15:30 su 07/04 Musköten 2 P05 Slutspel B Loppuottelu Gammelstad if 2 - 3 IBK Boden    
07040208 su 07/04 16:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P04 Slutspel A Loppuottelu Nibacos Kokkola 6 - 4 Umeå City IBF Blå    
07041506 su 07/04 14:30 su 07/04 Sjöfruhallen P04 Slutspel B Loppuottelu IBK Luleå Svart 0 - 0 IBK Luleå Orange    
07040106 su 07/04 14:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Loppuottelu Team Thorengruppen SK 1 2 - 5 Umeå City IBF    
07040808 su 07/04 16:30 su 07/04 Musköten 1 P03 Slutspel B Loppuottelu IBK Luleå 4 - 1 FBC LO P03/04    
07040108 su 07/04 16:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P02 Slutspel A Loppuottelu IBF Dalen J02 3 - 2 Ibf Dalen    
07040306 su 07/04 14:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F06 Slutspel A Loppuottelu Kågedalens AIF 3 - 10 Ersmarks IK    
07041507 su 07/04 15:30 su 07/04 Sjöfruhallen F06 Slutspel B Loppuottelu Långskatans IF 2 - 1 Holmsund City IBC    
07040207 su 07/04 15:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F05 Slutspel A Loppuottelu JäBo IK 2 - 1 IBF Dalen F05    
07040807 su 07/04 15:30 su 07/04 Musköten 1 F05 Slutspel B Loppuottelu Nibacos Kokkola 4 - 1 Gamla Stan IBK    
07040107 su 07/04 15:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten F04 Slutspel A Loppuottelu Oulun Luistinseura OLS 1 - 8 Hissjö Sk    
07040406 su 07/04 14:30 su 07/04 Midgårdshallen F04 Slutspel B Loppuottelu Umeå City IBF 4 - 2 ÖIBF F04/05    
07040105 su 07/04 13:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten F02-03 Slutspel A Loppuottelu IBK Luleå 2 - 3 Team Thoren...pen SK F-03    
  Nro Aika Areena Group Lohko Kotijoukkue Result  Vierasjoukkue    
07040206 su 07/04 14:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F02-03 Slutspel A Pronssiottelu Clemensnäs IF 0 - 3 Umeå City IBF    
07040806 su 07/04 14:30 su 07/04 Musköten 1 P03 Slutspel B Välierä BAIK 3 - 6 FBC LO P03/04    
07041606 su 07/04 14:30 su 07/04 Musköten 2 P03 Slutspel B Välierä IBK Luleå 8 - 0 Team Thoren...pen SK P 04    
07040205 su 07/04 13:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P04 Slutspel A Välierä Umeå City IBF Blå 5 - 1 Umeå City IBF Vit    
07040305 su 07/04 13:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P04 Slutspel A Välierä SB Vaasa P04 3 - 5 Nibacos Kokkola    
07040405 su 07/04 13:30 su 07/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Välierä Gimonäs Umeå IF GUIF 5 - 4 Skellefteå IBS P06 IBS    
07040505 su 07/04 13:30 su 07/04 Vildmannahallen F02-03 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 GUIF F03 2 - 1 Bureå IF    
07040805 su 07/04 13:30 su 07/04 Musköten 1 P05 Slutspel B Välierä Råneå BK P05/06 2 - 4 Gammelstad if    
07041505 su 07/04 13:30 su 07/04 Sjöfruhallen F06 Slutspel B Välierä Brunflo FK F06/07 1 - 3 Holmsund City IBC    
07041605 su 07/04 13:30 su 07/04 Musköten 2 P05 Slutspel B Välierä IBK Boden 4 - 2 Timrå IBC    
07040104 su 07/04 12:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P06 Slutspel A Välierä Luleå Sportklubb 6 - 4 Sandåkerns SK 2    
07040204 su 07/04 12:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst P02 Slutspel A Välierä IBF Dalen J02 9 - 1 IBK Härnösand    
07040304 su 07/04 12:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst P02 Slutspel A Välierä Guif 2 - 4 Ibf Dalen    
07040404 su 07/04 12:30 su 07/04 Midgårdshallen P06 Slutspel B Välierä Umeå City IBF Vit 8 - 3 Holmsund city    
07040504 su 07/04 12:30 su 07/04 Vildmannahallen P06 Slutspel A Välierä Umeå City IBF Blå 1 - 4 Gullänget-Kroksta ibs    
07040804 su 07/04 12:30 su 07/04 Musköten 1 P05 Slutspel A Välierä Umeå City IBF vit 4 - 0 Öjebyns IBF 2 Blå    
07041504 su 07/04 12:30 su 07/04 Sjöfruhallen F06 Slutspel B Välierä Långskatans IF 5 - 0 Guif    
07041604 su 07/04 12:30 su 07/04 Musköten 2 P05 Slutspel A Välierä Guif Svart 4 - 5 Guif Vit    
07040103 su 07/04 11:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten F04 Slutspel A Välierä GUIF F04 3 - 5 Oulun Luistinseura OLS    
07040203 su 07/04 11:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F06 Slutspel A Välierä Ersmarks IK 7 - 1 Moälvens IBK    
07040303 su 07/04 11:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F06 Slutspel A Välierä Kågedalens AIF 7 - 3 Umeå City IBF    
07040403 su 07/04 11:30 su 07/04 Midgårdshallen F04 Slutspel B Välierä ÖIBF F04/05 4 - 1 Team Kalix Innebandy    
07040503 su 07/04 11:30 su 07/04 Vildmannahallen F04 Slutspel A Välierä Hissjö Sk 7 - 0 Brunflo FK    
07040803 su 07/04 11:30 su 07/04 Musköten 1 F05 Slutspel B Välierä Gamla Stan IBK 3 - 2 Clemensnäs/Rönnskär    
07041503 su 07/04 11:30 su 07/04 Sjöfruhallen P04 Slutspel B Välierä IBK Luleå Orange 4 - 2 Täfteå IK    
07041603 su 07/04 11:30 su 07/04 Musköten 2 F05 Slutspel B Välierä Nibacos Kokkola 2 - 0 Spöland Vännäs IF    
07040102 su 07/04 10:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Välierä Team Thorengruppen SK 1 2 - 1 Örnsköldsviks IBK    
07040202 su 07/04 10:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Väst F02-03 Slutspel A Välierä Team Thoren...pen SK F-03 4 - 3 Umeå City IBF    
07040302 su 07/04 10:30 su 07/04 Umeå Energi Arena Vind Öst F02-03 Slutspel A Välierä Clemensnäs IF 1 - 3 IBK Luleå    
07040402 su 07/04 10:30 su 07/04 Midgårdshallen F04 Slutspel B Välierä Umeå City IBF 5 - 3 Sävar IK    
Umeå City IBF Salming Puma Intersport Svenska innebandyförbundet Västerbottens innebandyförbund